Entuzjazm i uśmiech

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Niestety oceniamy po wyglądzie. Osobom ładnym od razu przypisujemy dobre cechy. Dopiero kolejne spotkania weryfikują czy mieliśmy rację czy bardzo mocno się pomyliliśmy.

Uśmiech – tak niewiele, a jednak. Spotykając na swojej drodze uśmiechniętą osobę od razu sami się uśmiechamy. Skoro ktoś się do nas uśmiecha to znaczy, że odbiera nas pozytywnie. Od razu mamy dobry humor. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, ile zależy od czyjegoś czy naszego uśmiechu. Wyobraźmy sobie nasz zwykły poranek. Wstajemy do pracy, biegniemy na przystanek, podjeżdża tramwaj. Wsiadamy do środka, kupujemy bilet, a motorniczy się do nas uśmiecha. Od razu mamy zapowiedz dobrego dnia. Odwzajemniamy uśmiech, żeby motorniczy tez miał dobry dzień. Inny scenariusz wsiadamy do tramwaju, a motorniczy patrzy na nas jak na intruza i jeszcze do tego na nas krzyczy „ Tylko odliczona kwota”. Od razu się wściekamy i myślimy „ co za gbur”. U większości z nas taka sytuacja powoduje dyskomfort i, niestety, psuje nam humor. A gdyby tak uśmiechnąć się do niemiłego motorniczego (mimo, że najchętniej byśmy mu odpowiedzieli ciętą ripostą). Może by się zreflektował, może przemyślał. Uśmiech by nas rozluźnił i nadal istniałaby szansa na dobry dzień.

Takie drobiazgi budują naszą codzienność. Wywołują u nas określone emocje. Ważne by nie dać się negatywnym myślom i uśmiechnąć się.

Entuzjazm, tak jak uśmiech, wywołuje w nas pozytywny oddźwięk. Nasz entuzjazm sprawia, że druga osoba jest od razu pozytywnie do nas nastawiona. Gdy ktoś się do nas uśmiecha i mówi z entuzjazmem, też zaczynamy się uśmiechać i entuzjazm się nam udziela. Niestety wokół nas nie ma zbyt wiele takich osób. Szukamy ich by móc czerpać z nich dobrą energię, która jest nam potrzebna jak słońce.

Warto otaczać się ludźmi uśmiechniętymi, pełnymi entuzjazmu. Dzięki nim stajemy się bogatsi. Życzę wszystkim, by na swojej drodze spotykali tylko takie osoby.

Podziel się z innymi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

Nie przegap nowości!