Jak otworzyć studio jogi?

Studio jogi

Wiele osób zadaje mi pytani: Jak otworzyć studio jogi? Dlatego też napisałam schemat biznesplanu. Jest on dostępny w sklepie Akademii Zdrowia, w dziale poradniki.

Jak otworzyć studio jogi

Pomysł

Na początku zacznę od tego, że trzeba mieć dobrze przemyślany pomysł. Sama czynność złożenia działalności gospodarczej jest obecnie najprostszą kwestią. Bardzo dobrze kwestie formalne opisane są na stronie Biznes.gov.pl poniżej link:

https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00120

Najlepiej, kiedy pomysł na biznes łączy się z Twoją pasją. Takie połączenie sprawi, że każde przeszkody będą pokonywane, dlatego że pasja i zaangażowanie są potężną siłą. Prawdziwa pasja to najlepszy motywator.

Plan

Kolejną ważną kwestią jest dobrze opracowany plan działania. Im więcej czasu poświęcisz na dopracowanie planu, tym bardziej ten czas Ci się zwróci. Zanim rozpoczniesz poznaj wszystkie aspekty działalności w swojej branży. Idź do konkurencji, zobacz jak funkcjonuje. Co byś u nich zmienił? Ucz się na czyichś błędach. Z pewnością prowadzenie własnej firmy spowoduje, że będziesz musiał ciągle się czegoś uczyć.

Umiejętność zarządzania czasem

Z pewnością bardzo ważną umiejętnością, jest umiejętne zarządzanie czasem. Mając własną firmę, sam sobie jesteś szefem. Wymagaj od siebie dużo. Jeżeli odpowiednio rozplanujesz swoje działania w czasie, starczy Ci czasu na wszystko. Planuj tydzień pracy z wyprzedzeniem, potem tylko nanoś drobne poprawki.

Strona internetowa

Z pewnością bardzo ważne jest zaistnienie w Internecie. Obecnie Internet zastępuje starą książkę telefoniczną. Zadbaj o stworzenie dobrej strony internetowej. Ofert na stworzenie strony internetowej jest wiele. Poniżej link do oferty godnej uwagi.

Marka

Następnym krokiem będzie budowa silnej marki. Musisz znać swoją konkurencje i wiedzieć jak zdobędziesz nad nimi przewagę. Może Twoją przewagą będą zajęcia jogi dla kobiet w ciąży, może dla dzieci. Znajdź coś czego nie oferuje konkurencja. Może zacznij prowadzić kursy jogi. Jeżeli wiesz, że sam nie dasz rady, stwórz silny zespół. Zatrudnij najlepsze osoby. Na początku możesz zacząć współpracę B2B. Ludzie, którymi się otoczysz są bardzo ważni w budowaniu Twojego sukcesu.

Biznesplan

Stwórz biznesplan, w którym uwzględnisz kwestie finansowe. Pamiętaj i nie zdziw się, biznesplan jest tylko planem. Nie zniechęcaj się jeżeli okaże się, że Twoje założenia się nie sprawdzają. Rób to co lubisz i to co robisz najlepiej. Zyski przyjdą z czasem, Nie oczekuj, że po miesiącu działalności będziesz zarabiać kokosy. Uzbrój się w cierpliwość.

Na koniec warto wspomnieć o nazwie firmy. Dobra nazwa robi mocne wrażenie. Nazwa będzie wpływała na To, jak będą cię spostrzegać klienci. Przemyśl ją dobrze, przedyskutuj ze znajomymi, wybierz najlepiej.

Zatrudnij dobrą księgową. Koszt biura rachunkowego nie jest duży, a odciąży się od kwestii prawno-finansowych.

Na koniec życzę Ci powodzenia. Z pewnością dasz radę. Tylko uwierz w siebie i swój pomysł.

Masz pytania? Napisz:

Kontakt

 

Podziel się z innymi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

Nie przegap nowości!