moda na zdrowy tryb życia

Moda na zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia nie powinien być tylko sezonową modą, ale sposobem na życie.

Moda na zdrowe odżywianie istnieje już w naszej rzeczywistości od pewnego czasu. Problem z dodarciem do zdrowej żywności nie istnieje. Dzisiaj każdy market ma dział ze zdrową żywnością. Chociaż nie widać żeby na tym dziale był duży ruch. Powiedziałabym, że raczej to opuszczona wyspa, do której czasem zawita zabłąkana łódź. Dlaczego tak sie dzieje? Myślę że brakuje nam jednak świadomości co i jak jeść. Cena na pewno odgrywa tu ważną rolę. A przecież to co jemy jest bardzo ważne dla naszego zdrowia.

Ostatnio jak grzyby po deszczu rosną poradnie zdrowego żywienia. Dietetyka można znaleźć niemal na każdym rogu. Mimo to mało osób korzysta z ich rad. Dlaczego? Trudno odpowiedzieć. Dietetyk kojarzy się tylko z dietami w chorobach i z odchudzaniem. A przecież każdemu z nas przydałaby się wiedza na temat zdrowego odżywiania się.

Chcesz się odchudzać, nie ma z tym problemu w dzisiejszych czasach. Dietetyk podpowie. Ale czy dieta to wszystko? Cały klucz do sukcesu? Czy jak zaczniesz zdrowo jeść to od razu schudniesz? Myślę, że to tylko część prawdy. W kwestii odchudzania dieta pełni kluczowa rolę, ale bardzo ważny też jest ruch. A co że zdrowiem psychicznym, z naszym nastawieniem do życia. Myślę, że psychologia ma również kluczowe znaczenie, a ciągle jest niedoceniana w kwestii walki z nadwagą. Nie można pochodzić do odchudzania jednokierunkowo, ważne jest podejście całościowe. To jest gwarantem sukcesu.

Podziel się z innymi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

Nie przegap nowości!