Odchudzanie

Odchudzanie to proces, zaplanuj je krok po kroku, daj sobie czas.

Wszystko wymaga czasu. Czasem o tym zapominamy, np. aby osiągnąć sukces zawodowy zdobywamy wykształcenie, następnie  doświadczenie w danym zawodzie, a to daje nam satysfakcję. Jednak to wszystko jest ulokowane w czasie i trwa dłuższy okres. Na wszystko w życiu należy sobie dać czas, na odchudzanie również, aby osiągnąć to optimum, jakie pragniesz.

Dopasowany program żywnościowy ma nie tylko dawać rezultaty, ale także powodować, że twoja dieta będzie zbilansowana i zdrowa. Dlatego też nie należy z dania na dzień stracić 10 czy też 20 kg.

Ruch jest również ważny w tym procesie, jednak  musi być stopniowy i dostosowany do możliwości każdej osoby. Czasem należy zacząć od spaceru, biegania, a następnie przejść do treningu siłowego. Pozwala to na przyspieszanie metabolizmu i podkręcenie rezultatów odchudzania.

Powiesz, ale ja nie mam czasu i cierpliwości czekać na efekty. Odpowiem: ,,Dasz radę”. Skąd to wiem? Bo pomimo, że na swój cel końcowy musisz poczekać to rezultaty odchudzania będziesz zauważał dużo wcześniej i będziesz je odczuwać. Twoja sylwetka będzie się zmieniała, wraz ze spadkiem wagi. Będziesz obserwował, że wzrasta ci kondycja i masz więcej energii, że cieszy ciebie każdy zrzucony kilogram. Twoja cera będzie coraz ładniejsza i będzie miała coraz ładniejszy koloryt. Każdy trener personalny powie Ci, że aby zbudować idealną sylwetkę trzeba przez dłuższy czas systematycznie pracować na nią, co nie zmienia faktu, że dieta i trening wpływają na zmianę naszego ciała każdego dnia.

Pamiętaj, że nie tylko będzie zmieniała się twoja fizyczność ,,soma’’, lecz również ,,psyche’’. Pokochasz siebie na nowo, bo będziesz widzieć efekty swojej pracy. Zaczniesz znowu się akceptować, nie będziesz  ukrywał siebie przed wszystkimi. Będziesz słyszał ,,wyglądasz ładnie, jakoś inaczej”, poczujesz się znowu atrakcyjny, bo będziesz znowu czuł się dobrze w swoim ciele. Wiem brzmi to magicznie, ale czy nie każda zmiana jest tajemnicza.

A jeżeli potrzebujesz wsparcia i jeszcze większej dawki wiary w siebie zapraszamy na konsultacje psychologiczne. Pomożemy w tworzeniu projektu Twoich zmian.

 

 

Autor: mgr Karolina Szomborg – psycholog, terapeuta, trener, psychodietetyk

 

 

 

 

 

Podziel się z innymi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

Nie przegap nowości!