Programowanie sukcesu – co zrobić by być szczęśliwym?

  • Pierwsza zasada odniesienia sukcesu to uwierzenie w siebie.

Bez tego twoja podświadomość wyprze nadzieję i możliwość sukcesu, a przecież jeśli nie będziesz wierzył nie zaczniesz planować go krok po kroku, tylko usiądziesz i będziesz czekał, wszystko będzie uciekać ci przez palce.

  • Zaopiekuj się swoim sukcesem i sobą.

Wszystko jest w twoich rękach, a więc:

– Stwórz plan działania

– Wizualizuj swój cel. Jaki on będzie jak go osiągniesz?

– Zrób to TERAZ i nie poddawaj się.

  • Zawsze wyobrażaj sobie REZULTATY!

Pamiętaj o tym, by Twój cel był nie tylko osobisty, ale również musisz dokładnie wiedzieć, dlaczego akurat tego pragniesz. Im więcej przyczyn, dla których chcesz coś osiągnąć, tym łatwiej będzie do niego zmierzać.

Koncentruj się na rozwiązaniach, a nie na problemach. Wyobrażaj sobie nie samą przeszkodę, ale to co będzie jak ją przezwyciężysz, co będziesz wtedy czuł?

  • Pokonuj przeszkody

Osiągnięcie każdego celu związane jest z pokonywaniem przeszkód. Jeśli nie ma przeszkód, to nie jest to naprawdę cel, tylko czynność do wykonania. Czasem przeszkody mogą być głęboko ukryte, czy też przeszkodą może być dla kogoś jego cecha charakteru jak np. lenistwo.

  • Poznaj przyczynę swoich dążeń

Przyczyna naszych dążeń może być EGOISTYCZNA, ponieważ pcha to nasze ,,Ja’’ w stronę sukcesu. Nawet jeśli Twoim celem jest ,,niesienie pomocy innym’’ i jest to altruistyczne i piękne, należy zdawać sobie sprawę, że robisz to również dla własnego ,,Ja”, dla zaspokojenia w tym przypadku potrzeby samorealizacji i pamiętaj, że bycie pozytywnym egoistą nie czyni nas złymi ludźmi, lecz pozwala nam z siłą przeć do przodu. Bowiem w każdej sytuacji musisz uzyskać odpowiedź na pytanie: dlaczego to robisz?

  • Masz prawo do szczęścia

Od dziecka byliśmy przyzwyczajeni do ukrywania swoich prawdziwych motywów, czasem pragnień, bojąc się oceny osób trzecich. Każdy przecież ma prawo być szczęśliwym i to, że chcemy zaspokoić swoje ego to nic złego, jeśli nie robimy tego kosztem krzywdy drugiej osoby.

Uwierz w siebie, w swoje możliwości, aby nadać sens każdemu dniu, który ma przybliżać Ciebie do sukcesu. Przecież można być szczęśliwym i uszczęśliwiać innych.

,,Sukces nie wybucha od przypadkowej iskry Musisz się sam zapalić”

 

Autor: mgr Karolina Szomborg- psychodietetyk, psycholog, terapeuta, trener

Podziel się z innymi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

Nie przegap nowości!