UWIERZ w siebie, w swoją SIŁĘ, poznaj siebie. JESZCZE RAZ NOWE ,,JA’’

W swojej pracy spotykamy osoby, które mówią o tym, że nie potrafią cieszyć dniem dzisiejszym, tym, że świeci słońce, że otaczają nas ludzie, którzy nas kochają.. .bo nie czują się dobrze w swoim ciele i nie akceptują przez to siebie, są nieszczęśliwi. Osoby te twierdzą, że niezadowolenie z siebie wynika z błędów ich przeszłości, odłożenia siebie i swoich pragnień na później, skupieniu się na takich priorytetach jak rodzina, kariera zawodowa.

To też jest ludzkie, że czasem brakuje nam energii, zapału do dbania o dietę i ruch. Może to jednak spowodować, że tracimy przez to kontrolę oraz równowagę nad, nie tylko nad naszą kondycją fizyczną, ale i psychiczną. Z czasem też możemy przestać akceptować siebie, tracimy pewność siebie i stajemy się przytłoczeni.Wtedy mówię takim osobom,,Przestań żyć przeszłością, zacznij działać i ciesz się tym, co zyskasz przez aktywne działanie … Pozwoli to cieszyć się życiem i nową jego jakością!!” Pamiętaj  jeśli Ty będziesz zadowolony z siebie, to i Twoi bliscy będą….

Wiem, niektórzy z was powiedzą nie dam rady …., nie czuję w sobie siły, aby walczyć ze swoimi słabościami…. Pozwól sobie pomóc, po to są takie osoby jak dietetycy, trenerzy i…ale i psychologowie! Będą Cię wspierać krok po kroku, wzmacniając Twoją motywację i pokazując, że możesz i osiągniesz to, czego pragniesz.LUDZI SUKCESU CHARAKTERYZUJE NIE BRAK KRYZYSÓW, TYLKO ICH PRZEZWYCIĘŻANIE! Wtedy  czują satysfakcję.

W dzisiejszym pędzie życia, z nadmiaru obowiązków, wszyscy potrzebujemy drugiej osoby, która pozwoli zrozumieć nasze emocje, zachowania, pozwoli na stworzenie naszego indywidualnego planu na nowe ,,Ja’’…..                              

Nie odkładaj tego na później, bo  może ta chwila jest dla Ciebie najlepsza.

 

Autor: mgr Karolina Szomborg – psycholog

Podziel się z innymi:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami

Nie przegap nowości!